Oto kurs, dzięki któremu nauczysz się samodzielnie trenować mięśnie dna miednicy, ale także prawidłowo oddychać oraz świadomie rozluźniać i napinać szereg innych mięśni. A wszystko po to, aby Twoje ciało odzyskało równowagę potrzebną do zdrowego i szczęśliwego życia.
Kurs podzielony jest na moduły, aby krok po kroku harmonizować pracę całego ciała, wzmacniając kluczowe mięśnie – w szczególności mięśnie dna miednicy, ale nie tylko. Kurs obejmuje dodatkowe zagadnienia, które sprawią, że twój samodzielny trening przyniesie oczekiwane efekty.
Znajdź i poczuj mięśnie dna miednicy!
Kurs zaczynamy od bazowych ćwiczeń, które są fundamentem każdego treningu. Świadomość mięśni dna miednicy opiera się na czuciu głębokim, dlatego na tym etapie musimy je przede wszystkim zlokalizować.
Oddychaj świadomie!
W dwóch filmach pokażę Ci, jak pracować z bardzo ważnym mięśniem – przeponą. To ona - dzięki świadomemu oddechowi uruchamia mięśnie dna miednicy. Właśnie przepona, mięsień poprzeczny brzucha i mięsień wielodzielny stanowią grupę działających razem mięśni. Wystarczy, że chociaż jeden z nich nie pracuje prawidłowo, wówczas zaburzony jest cały system. Dlatego trening obejmuje pracę całej grupy mięśni.
Rozluźniaj to, co napięte!
Moduł poświęcony mobilizacji tkanek miękkich włączyłam do mojego treningu, ponieważ z doświadczenia wiem, że wiele osób borykających się z problemami dna miednicy ma w tym obszarze wiele napięć. Napięcia te blokują delikatne i subtelne ruchy potrzebne w trakcie treningu dna miednicy. Dzięki moim wskazówkom rozluźnisz zbyt napięte struktury obszaru miednicy, a wtedy Twój trening przyniesie znacznie lepsze rezultaty.
Stopa ma znaczenie!
Tu dowiesz się, jak duże znaczenie dla mięśni dna miednicy ma sposób, w jaki stawiasz stopy. Jako nasza główna podpora wpływają na ustawienie całej sylwetki, ale również warunkują pracę mięśni głębokich. Nauczę Cię, jak trenować mięśnie dna miednicy, stojąc w kolejce lub idąc na spacer.
Mięśnie dna miednicy razem z przeponą wpływają na funkcjonowanie innych układów w naszym ciele: rozrodczego, pokarmowego, krążenia, oddechowego, a także nerwowego i hormonalnego. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.
Dlatego ten trening dedykuję wszystkim!